Ultrason & Doppler

Ultrason ve doppler ile hızlı, kesin teşhis ve doğru tedavi.

Cadde Veteriner  - hizmetlerimiz gorsel 7 - Hizmetlerimiz

Cerrahi

Merkezimizde özellikle erkek kedilerde sıkça yaşanan üretral obstruksiyonun (idrar yollarının taş, kristal vs ile tıkanması) medikal tedaviye cevap vermediği durumlarda Perineal ve prepubik üretrostomi operasyonları (üretranın kısaltılarak geniş bir idrar yolu oluşturulması) başarı ile yapılmaktadır. Büyük ırk köpeklerde yavru iken karşılaşılabilen ve ulna –radius kemiklerindeki büyüme farklılığından kaynaklanan FCP operasyonları, solunum problemi, kusma belirtileriyle seyreden nasofarengeal tümör veya polip(burun-ağız boşluğundaki tümörler) ekstirpasyonları, odontogenic tümör (diş kökünden köken alan tümör) ekstirpasyonları ve daha birçok spesifik operasyon merkezimizde uzman ekibimizle başarı ile gerçekleştirilmektedir

Laboratuar

Laboratuarımızda, dostlarınızın muayenesi sonrasında teşhis için ihtiyaç duyulabilecek tüm kan biyokimyasal analizleri, kan sayımı, kan gazları ve elektrolit değerleri, biyokimyasal ve mikroskopik idrar analizleri, deri kazıntı ve gaita (dışkı) muayeneleri, pıhtılaşma faktör tayinleri, sedimentasyon tayini, kalp markerlerı, antibiyogram, mikolojik (mantar) ve bakteriyolojik ekimler, serolojik testler yapılmaktadır. Hormon tayinleri ve patolojik incelemeler anlaşmalı olduğumuz Veteriner Laboratuarında yaptırılmaktadır.

Cadde Veteriner  - hizmetlerimiz gorsel 4 - Hizmetlerimiz
Cadde Veteriner  - hizmetlerimiz gorsel 5 - Hizmetlerimiz

Dahiliye

Kliniğimizde, dostlarınızın her türlü dahili hastalığı, deneyimli ve donanımlı hekimlerimizce, profesyonel şekilde teşhis ve tedavi olanağı bulmaktadır.

Amacımız, ayrıntılı genel muayene sonrası, şüphelenilen problemlere yönelik tetkikler ve deneyimlerimiz doğrultusunda, isabetli teşhislere ulaşmaktır. Unutulmamalıdır ki teşhis tedavinin yarısıdır.

Doğum ve Jinekoloji

Merkezimizde, gebeliğin 18. gününden sonra gebelik teşhisi, gebelik süresi, doğum tarihi, yavru sayısı, yavru kalp atımlarının tespiti, yavru anomalileri Ultrasound cihazı ile yapılmaktadır. Kısırlaştırma operasyonları, güç doğumlarda sezaryen operasyonu başarı ile gerçekleştirilmekte, doğuma yardım ve danışmanlık hizmetleri verilmektedir.

Cadde Veteriner  - hizmetlerimiz gorsel 6 - Hizmetlerimiz
Cadde Veteriner  - hizmetlerimiz gorsel 9 - Hizmetlerimiz

Yoğun Bakım

Operasyon sonrası tüm hastalarımız yoğun bakım bölümünde gözetim altında tutulmakta ve veteriner hekimler gözetiminde postoperatif bakımları gerçekleştirilmektedir. Operasyon sonrası kritik durumdaki hastalarımız için, veteriner kullanımına özel olarak hazırlanmış veterio intensive care unit marka yogun bakım ünitesi kullanılarak hastalarımızın oksijenizasyonu, nem dengesi ve nebulizasyonu sağlanmakta, vücut ısıları kontrol altında tutulmaktadır.

Diş Ünitesi

Ağız ve diş sağlığı beslenme ve sindirimde büyük bir önem teşkil etmektedir. Dişlerde bulunan tartar ve çürükler ağız kokusundan kalp ve böbrek hastalığına kadar bir çok organ ve sistemde problemlere neden olabilmektedir.Bu nedenle problemli dişlerin düzenli aralıklarla temizlik ve bakımlarının yapılmazı ve en önemlisi hastanın henüz tartar oluşmadan günlük ağız ve diş bakım ürünlerini kullanmaya alıştırılması son derece önemlidir.

Kliniğimizde diş taşı temizliği, diş çekimi, diş dolgusu ve diş revizyonları yapılmaktadır.

Cadde Veteriner  - hizmetlerimiz gorsel 8 - Hizmetlerimiz
Cadde Veteriner  - hizmetlerimiz gorsel 10 - Hizmetlerimiz

Koruyucu Hekimlik

Koruyucu hekimlik, hastalıkların ortaya çıkmasını ya da ağırlaşmasını engelleyici önlemler üzerinde çalışan hekimlik dalıdır. Mevcut sistemler, hastalıkları önlemenin tedaviden daha iyi bir yol olduğunu kabul etmiş durumdadır.

Üretim çiftliklerinde, hayvan barınaklarında, ev ve iş yerlerinde bakılan hayvanların yaşam alanlarının hijyenik koşullara uygun olması gerekmektedir. Özellikle klinik, poliklinik ve hastanelerin hijyenik koşullara uyması gerekmektedir.

Vethouse Pet Sağlık Merkezi (VPSM), tüm muayene gereçleri ve benzeri çoklu kullanıma müsait aletlerin anlık sterilizasyonunu sağlayan UV cihazlarımız mevcuttur.

Petlerin düzenli zamanlarda hekim kontrolüne getirilmesinin gerekliliği hasta sahiplerine gerek muayene sırasında hekimlerimiz tarafından hazırladığımız bilgilendirici broşürler sayesinde aktarılmaktadır.

Evde Veterinerlik Hizmeti

Her koşulda ve şartta evde veterinerlik hizmeti verilmektedir.

Cadde Veteriner  - hizmetlerimiz gorsel 3 - Hizmetlerimiz
Cadde Veteriner  - hizmetlerimiz gorsel 2 - Hizmetlerimiz

Pet Pansiyon

Özel odada pansiyon hizmetimiz verilmektedir.

Pet Kuaför

Profesyonel pet kuaförümüz kediniz ve köpeğiniz için gerekli olan bakımı itina ile yapmaktadır

Cadde Veteriner  - hizmetlerimiz gorsel 1 - Hizmetlerimiz